SK ROSTEX Vyškov – SK Hanácká Slávia Kroměříž 2 : 0 (1 : 0)

90´.+1´ Chudý 2 : 0

sestava: Bušina – Pazdera, Král, Lička, Novotný - Galia, Bačovský -

Poprik, Kufa, Matoušek - Kuběnský

střídání: 70´. Král – Orbán

78´. Kuběnský - Ondra

87´. Kufa – Chudý

Do utkání jsme nastupovali s obavami, protože někteří hráči v týdnu ulehli s chřipkou. Navíc jsme po sobotní výhře Vrchoviny nad Břeclaví spadli na poslední místo. Cíl byl jasný – zisk 3 bodů.

Tak šel čas:

9´. střílený centr Poprika z pravé strany na zadní tyč kde si naběhl Matoušek a ranou z voleje nedal hostujícímu gólmanovi šanci - 1:0.

Ve zbytku poločasu nic zajímavého na scéně nebylo, dobře jsme bránili a soupeře do vážnější akce nepustili.

48´. naprosto zbytečný a nesmyslný faul Novotného v "16" a samozřejmě penalta. Naštěstí z penalty  pouze trefa do břevna.

70´. hrubý faul útočníka Kroměříže u rohového praporku na Krále a červená karta. Ovšem ve zbytku utkání vůbec nebylo poznat, že soupeř hraje v 10 hráčích. Místo toho, abychom roztáhli hru do stran a podrželi míč, tak jsme vytvořili několik hrubých chyb. Jen díky střelecké nemohoucnosti hostů se jim nepodařilo skórovat.

90´. + 1´ akce střídajícího Ondry a zakončení dalšího střídajícího Chudého za přispění hostujícího obránce  - 2:0.

Stručně:

1. půle slušná, dobře jsme bránili, škod  ,že jsme si nevytvořili více brankových šancí.

2. půle špatná, zbytečná penalta, spousta chyb v obranné fázi, v útočné fázi hodně nepřesných finálních přihrávek, měli jsme možnost pojistit výsledek v početní převaze, ale bohužel chybělo přesné zakončení.

poznámka vedoucího: penalta, kterou nám hosté nedali, byla již třetí neproměněná penalta hráčů Kroměříže v zápasech staršího dorostu proti Vyškovu. V sezoně 2007/2008 v MSDL (oba zápasy 1:0 pro nás) KM kopala v každém zápase penaltu a ani jednu nedala, i díky "bájnému" Martinu Šustrovi v naší bráně.

vypracoval: Petr MATULA, trenér týmu SK ROSTEX VYŠKOV