VelMez

SK ROSTEX VYŠKOV – FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:2 (1:1)

branky: 3´. na 1:0 Jakub GALIA, 64´. Josef LIČKA na 2:1 – 30´. na 1:1 Jaroslav KOZUŇ, 70´. David POLÁK na 2:2

rozhodčí: Libor SEDLÁČEK – Antonín NAVRÁTIL, Antonín HORVÁTH

ŽK: 81´. Petr ONDRA (nedodržení 9,15 m) – 43´. Matěj PRCHAL (faul)

diváků: 35

hráno v neděli 24. 4. 2011 na hlavním hřišti Městského stadionu ve Vyškově v rámci 20. kola dorostenecké divize starších sk. „D“

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV

Tomáš HOLÁSEK – Miroslav MATOUŠEK (61´. Michal PETŘEK), Václav NOVOTNÝ, Radek CHALABALA (69´. Jaroslav HLADÍK), Petr ONDRA, Jakub GALIA, Ondřej BAČOVSKÝ, Filip LUSKA, Filip NOVOTNÝ, David GOTTVALD, Josef LIČKA © (81´. Martin GREPL)

od 81. minuty kapitánem týmu Martin GREPL

náhradníci: Jakub KUDÝN, Ondřej KOSTELKA (nb)

trenér: Petr MATULA, asistent: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ, zlaté ruce i srdce: Hana MATOUŠKOVÁ, zapisovatelka: Alenka BRADÁČOVÁ

SESTAVA FC VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Horst PÖPPERL – Stanislav ŠTEFKA, David POLÁK, Adam POSPÍŠIL, Matěj PRCHAL, Jaroslav KOZUŇ, Jaroslav JAHODA, Tomáš MALEC, Eduard SMEJKAL ©, David KAMENÍK, Lukáš LIŠKA

náhradníci: Josef LÁZNIČKA, Petr WEISS, Pavel WASSERBAUER, Jan HEJTMÁNEK, Vojtěch DOHNAL (nb)

trenér: Libor SMEJKAL ml, vedoucí: Eduard SMEJKAL st.

Netradičně v neděli se odehrál zápas „A“ dorostenců. DO Vyškova přijeli poměřit síly vrstevníci z Velkého Meziříčí.

K týmu se konečně připojil Martin Grepl, naopak chyběl Tomáš Sádlík.

V utkání došlo ke zranění Radka Chalabaly a kapitána Josefa Ličky, jejich start v úterý v Novém Městě je velmi nejistý.

První roh Vyškova zahrával Jakub Galia, kapitán Lička si vyskočil málo, proto si gólman s německým jménem mohl oddechnout. Za pár okamžiků mu bylo podstatně hůř, poněvadž Petr Ondra nabil ostrými Galiovi, přesný pokus placírkou znamenal vedení 1:0.

Do dalších šancí jsme se dostávali, například tanec Ondřeje Bačovského po pravé lajně vypadal nadějně, bohužel z tohoto útočného mráčku nezapršelo.

Filipu Novotnému se nedařilo v týdnu na trénincích, potvrdil to i v tomto duelu, neboť nevyužil dvě velké šance, když se k němu nejprve po ose Luska – Václav Novotný dostal balon do pozice palebné, vytřelení nad; druhou šanci také zabil přestřelem brány.

Soupeř se osmělil a hned z toho byla branka – z ostřejšího úhlu se pokusil pravděpodobně o centr Jaroslav Kozuň, balon však trefil přesně k zadní pravé tyčce, vyrovnáno na 1:1.

F. Novotný přestřelil z malého vápna bránu po náhře od Miroslava Matouška...

Střela hostujícího hráče těsně minula levou tyčku, gólová radost s jepičím životem byla k vidění před brankou VelMezu, radost utnulo ofsajdové postavení vyškovského hráče.

Ve druhé půli se do šance dostal Ondřej Bačovský, nahrávka Petra Ondry zužitkována nebyla.

Krásnou ranou se do černého trefil Josef Lička v 64. minutě, asistenci si připsal Jakub Galia – 2:1.

Černá třináctiminutovka začala v 68. minutě – ze hry odstoupil se zraněním Radek Chalabala, o dvě minuty později hosté haluzově vsítili branku, kterou si dal vyškovský hráč, do záznamů bylo vyškemráno jméno Davida Poláka a finále hrůzy znamenalo odstoupení Josefa Ličky s natrženým svalem.

Hosté se do hry nijak nehrnuli, jejich spokojenost s bodem vykoupena dlouhým zdržováním, soustavným poleháváním, ale tyto taktické zbraně jsme měli překonat tím, že jsme měli vstřelit branky a byl klid.

To jsme ještě netušili, jaký antifotbal předvedou mladší kolegové. Zejména hra mladšího dorostu VelMezu byla jako z doby kamenné.

V úterý 26. 4. zajíždíme do Nového Města, od 16:30 hrajeme s místním starším dorostem. Sraz je v 11:20, odjezd v 11:45.

zpracoval: Petr UHLÍŘ