Utkání B týmu: Les Miserables

19. 4. 2010

SK ROSTEX VYŠKOV „B“ - FK KUNŠTÁT 3:2 (3:1)

branky: 15´. Jakub POPRIK na 1:0, 22´. Filip NOVOTNÝ na 2:1, 35´. Jan MÜLLER na 3:1 – 17´. Roman DVOŘÁČEK na 3:1, 62´. Vratko KURUC na 3:2

ŽK: 52´. Jan MÜLLER (řeči), 62´. Josef LIČKA (řeči), 71´. Dominik URBANČOK (řeči) – 78´. Martin BLAŽEK (řeči)

rozhodčí: Vítězslav BUČEK

hráno v sobotu 17. dubna 2010 od 16:00 na vedlejším hřišti ve Vyškově v rámci 18. kola 1. třídy dorostu sk. „A“ JmKFS

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV

Marek SPÁČIL – Jan BRADÁČ, Václav NOVOTNÝ (62´. Jakub KUDÝN), Josef LIČKA, David GOTTVALD – Libor CHUDÝ, Martin SURALA, Filip NOVOTNÝ „K“ (46´. Radek CHALABALA), Dominik URBANČOK – Jan MÜLLER, Jakub POPRIK (46´. Jakub HORVÁTH)

Od 46. minuty kapitánem domácích Jan MÜLLER

trenér: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ

SESTAVA FK KUNŠTÁT

Dominik KOPECKÝ /r. 1992/ - Michal KRÁL /r. 1993/, Martin BLAŽEK /r. 1991/, Jan HAMERSKÝ /r. 1993/, David MICHELE /r. 1994/, Jan SOJKA /r. 1993/, Karel PRAVEC /r. 1991/, Roman DVOŘÁČEK /r. 1991/, Aleš ZÁMEK /r. 1991/, Vratko KURUC /r. 1992/, Ondřej LOUKOTA „K“ /r. 1991/

do hry zasáhli v průběhu hry náhradníci: Tomáš TRÁVNÍČEK /r. 1992/, Jan JURÁNEK /r. 1994/, Lukáš BOČEK /r. 1994/, Tomáš ŠTĚRBA /r. 1993/, Ondřej SOKOL /r. 1993/

trenér: Jindřich ZÁBOJ, vedoucí: Jaroslav ŠMERDA

Do Vyškova dorazili hosté v 15:45, zbývalo jim tedy 15 minut na rozcvičení. V této soutěži je lehkovážnost soupeřů velká, hlavně z okresu Blansko.

Domácí hráči byli upozorňováni na hostujícího střelce Dvořáčka, který nás na jaře 2009 v Drnovicích popravil čtyřmi brankami. Když jsem tuto skutečnost oznamoval mužstvu, tak mě měli pánové Lička, Novotný a spol. za blba. Utkání prokázalo, bohužel, mou pravdu.

Nejzajímavější přípravu na zápas měl Jan Műller, jenž se skvěle bavil na vyhlášené diskotéce Peklo, na což jsem byl upozorněn v pondělí ráno anonymním e-mailem. Je to za 100,- , Jane!

Do vedení jsme se dostali po čtvrhodině hry. Jan Műller nahrál do běhu Jakubovi Poprikovi, ten střelou z 22 metrů k levé tyči otevřel skóre. Těžká chyba gólmana Dominika Kopeckého 1:0.

Vyrovnáno bylo záhy – v 17. minutě po individuální akci Dvořáčka kapituloval Spáčil poprvé – 1:1

Vedení vrátil našim barvám Filip Novotný ve 22´., akce stála za to Václav Novotný po vedení míče nahrál svému jmenovci Filipovi, ten „barzilsky“ (vyber si mezi Bracelonou a Brazilií) převzal balon, zbavil se protihráče a rutinérským volejem s pomocí břevna dostal balon do brány – 2:1.

Levá tyč Spáčilovy svatyně se rozezněla ve 25. minutě po ráně Vratka Kuruce.

Trestný kop zahrával ve 30. minutě Dominik Urbančok, o půl metru jeho projektil minul pravou šibenici.

Vedení Vyškova navýšil ve 35. minutě Jan Műller, gólovou asistenci si připsal Jakub Poprik.

Hosté vyzkoušeli Marka Spačila do poločasové pauzy ještě jednou, pět minut před koncem poločasu jej Aleš Zámek donutil k výtečnému zákroku. Akce byla rychlým brejkem, jemuž předcházela slaboulinká střela Jana Bradáče.

Dvě minuty po výměně stran zahrával trestný kop Dominik Urbančok, velmi slabá střela do středu brány byla pro Kopeckého laskominou.

Břevno nekompromisní ranou trefil Jan Műller, ubíhala 51. minuta. Minutu na to ukázal svou mentální nevyspělost Jan Műller, který inkasuje zbytečnou kartu za debilní poznámky.

V 62´. vedeme již pouze o gól, trestný kop hráče Kunštátu šikovně ve zdi tečoval Vratko Kuruc, Spáčil na jeho výrazné změnění dráhy letu míče nestačil zareagovat (ale za gól nemůže!), balon končí v síti u pravé tyčky – 3:2.

Střela v 67. minutě nesedla Dominiku Urbančokovi, kterému ihned vyčinili jeho spoluhráči za „soukromničení“. Dominik jim odpověděl peprněji, sudí Buček vytasil poněkud úzkoprse žlutou kartu.

Žlutou kartu zinkasoval za skopnutí Libora Chudého hostující bek Martin Blažek, následný trestný kop strašidelně kopnul Jakub Horváth.

Poslední akcí stojící za zaznamenání i přečtení se zrodila v 83. minutě – Marek Spáčil dlouhým výkopem našel Jana Műllera, ten si nesrovnal dobře svá mířidla, střela míjí pravou tyč o 2 metry.

Po výhře nad Kunštátem patří „B“ týmu Vyškova v tabulce 7. místo ze 14 účastníků 1. třídy dorostu, máme bilanci 9-2-6, skóre 39:30, zisk 29 bodů.

To hostů začínají perné záchranářské boje, jsou třetí od konce.

zpracoval: Petr UHLÍŘ