SK ROSTEX VYŠKOV „B“ - FC SLOVAN BRNO 2:0 (0:0)

branky: 50´. Jan MÜLLER, 82´. David GOTTVALD

rozhodčí: Antonín NAVRÁTIL

ŽK: 31´. Dominik URBANČOK (faul) – 35´. Josef DUCHOSLAV (faul), 81´. Martin HOLÝ (faul)

diváků: 55

hráno v neděli 9. května 2010 od 14:15 na vedlejším hřišti ve Vyškově v rámci 20. kola 1. třídy dorostu sk. „A“ JmKFS

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV

Jakub KOPECKÝ – František ŠPRTA, Filip LUSKA „K“, Milan ADAMEC, Jan BRADÁČ – Milan TUTTER, Martin SURALA, Pavel ORBÁN, Lukáš MRNUŠTÍK (67´. David GOTTVALD) – Dominik URBANČOK, Jan MÜLLER (51´. Radek CHALABALA)

trenér: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ, klíčová hráčka + zapisovatelka: Alena BRADÁČOVÁ

SESTAVA FC SLOVAN BRNO

Martin PAULÍK /r. 1993/ - Lukáš BŘENEK /r. 1994/, Martin LÍKAŘ /r. 1995/, Tomáš GRÜNHUT /r. 1994/ (68´. Stanislav NĚMEČEK /r. 1993/), Martin HOLÝ /r. 1994/ - Petr HAMŠÍK /r. 1992/, Tomáš FLORIÁN „K“ /r. 1992/, Igor BARTÁK /r. 1994/, Marek SÚKENÍK /r. 1993/ - Josef DUCHOSLAV /r. 1992/ (46´. Zdeněk HRUŠKA /r. 1993/), Matěj DOLEŽAL /r. 1991/

na lavičce byl připraven náhradní brankář Dionis REXHAJ /r. 1992/

trenér: Jiří ŠRÁMEK, vedoucí: Jiří HÁJEK

Druhý domácí zápas po sobě byl sehrán s týmem z druhého konce tabulky. Po předchozích soupeřích (Svratka Brno, SK Slatina) jsme byli hostiteli týmu, jenž bojuje o udržení se v soutěži.

Pomoci k záchraně by mu měl i mladý trenér Šrámek /r. 1988/.

Velkou škodou je neúčast Tomáše Tuttera (zranění), protože by byly zajímavé jeho souboje s Matějem Doležalem. Tento playboy v dresu Slovanu je také obdivovatelem Kristýnky Ronaldové, čehož si všimne i majitel černých brýlí a bílé hole.

V.I.P. návštěvou na nedělním duelu byla starostka Velešovic - paní Šprtová. Na její počest je jí věnována tato písnička: http://www.youtube.com/watch?v=RYo7f-trgQ8

A byl to její syn, kdo založil první akci, po níž se sklízel potlesk solidní návštěvy – František nahrál Dominiku Urbančokovi k pravému rohovému praporku. Milovník haly, palubovky a futsalu vymotal dva protihráče na malém prostoru, navíc byl limitován brankovou čarou. Zakončení bylo v podání blonďatého štírka horší: střela z úhlu šla nad. Vzápětí po zisku míče na nepřesně hrajících středopolařů Slovanu vystřelil Velešovický Casanova, opět bez úspěchu.

Ofenziva domácích pokračovala po Suralově nahrávce na Milana Tuttera, střela půlmetrem minula branku.

Před maminkou se František ukazoval velmi dobře (maminka asi dostane nařízeno chodit častěji) – probíjel se do velkého vápna, nahrávka směřovala na Martinu Suralu, střela směřovala vedle.

Po faulu Martina Suraly kopali hosté trestný kop, nepřesnost byla základním znakem první půle na obou stranách.

Lukáš Mrnuštík kroutil rohový kop na čerstvě ostříhanou hlavu Filipa Lusky, tomu se nepodařilo dostat se do koncovky.

Žlutou kartu dostal za faul v 32. minutě Dominik Urbančok.

Do druhé půle domácí nastoupili beze změny, hostující kouč stáhnul ze hřiště Duchoslava, na jeho místo nastoupil Zdeněk Hruška.

Kýžené branky jsme se dočkali pět minut po úvodním hvizdu druhé pětačtyřicetiminutovky: Jan Müller potvrdil střeleckou formu, po gólu v sobotu za „A“ mladší dorost v Novém Městě na Moravě vstřelil i v neděli úvodní branku zápasu. Kritici začali paralelizovat, optimisté věřit, my střídat...

Nad břevnem skončil míč z kopačky Lukáše Mrnuštíka z trestného kopu.

Orbánův rohový kop je bekem hostí na přední tyči odhlavičkován pryč, nemůžeme pořád vstřelit druhý uklidňující gól.

Nejvážnější akcí zápasu z pohledu hostů připravil Igor Barták – prošel středem hřiště lépe než nůž máslem, na ohrožení brány Kopeckého mu síly nezbyly.

Další střídání: u hostů odešel Grünhut, přišel Němeček, u domácích nahradil Tuttera Gottvald.

Životní únik předvedl v 74. minutě Jan Bradáč, střela vně velkého vápna skončila na břevně!

Další pokusy z nepovedené dílny předvádějí Urbančok a Gottvald.

Trestný kop Matěje Doležala trefuje řídce postavenou zeď, Kopecký se tento zápas nudí jako nikdy předtím.

Pojistku z Pojišťovny štěstí přidal chvíli před koncem David Gottvald krásnou technickou střelou do pravé šibenice – 2:0.

Jen jeho otec viděl zase balon na břevně, což je oblíbená disciplína tohoto středopolaře...

V tabulce nám patří po nedělní výhře 4. místo. Další zápas je v neděli v Tišnově.

zpracoval: Petr UHLÍŘ