s Vrchovinou jako obvykle

25. 9. 2010

SK ROSTEX VYŠKOV – SFK VRCHOVINA 3:0 (1:0)

branky: 10´. Ondřej BAČOVSKÝ na 1:0, 75´. Tomáš MUSIL na 2:0, 87´. Martin GREPL na 3:0

ŽK: nikdo

rozhodčí: Bedřich SOUKAL – Antonín NAVRÁTIL, Daniel MAREK

diváků: 51

hráno v sobotu 25. září 2010 od 10:15 na hlavním hřišti Městského stadionu ve Vyškově v rámci 8. kola divize staršího dorostu sk. „D“ 2010/2011

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV

Tomáš HOLÁSEK – Martin GREPL, Josef LIČKA „K“, Filip NOVOTNÝ, Tomáš MUSIL (82´. Petr ONDRA) – Radek CHALABALA, Miroslav MATOUŠEK, Václav NOVOTNÝ (78´. Michal PETŘEK), Filip LUSKA – David GOTTVALD, Ondřej BAČOVSKÝ (39´. Tomáš SÁDLÍK)

na lavičce byl připraven do brány Ondřej KOSTELKA

trenéři: Petr MATULA & Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ, zlaté ruce i srdce: Hana MATOUŠKOVÁ

SESTAVA SFK VRCHOVINA

Radek TOMAN – Martin KŘENEK (76´. Patrik CHRÁST), Martin DRDLA „K“, Martin KONOPÁČ, Tomáš NEJEDLÝ (63´. Ondřej KOŠÍK) – Petr BLAŽÍČEK, Jan KOLAŘÍK, Patrik DENEV, Lukáš GABRIEL – Ondřej ŠANDERA, Radim NĚMEC (57´. Lubor BUŘVAL)

trenér: František MARTAUS, vedoucí: Radek KREJČÍ, masér: Petr SODOMKA

Utkali jsme se s týmem, který v divizní historii Vyškova nikdy nevsítil branku do brány Vyškova (podzim 2009 3:0 ve Vyškově; jaro 2010 v Novém Městě 0:3).

Limit splněn i nyní, hosté si odvezli svou obvyklou prohru s Vyškovem.

V týdnu začal trénovat forvard Petr Ondra, nakonec z toho bylo pouze osm minut v závěru zápasu.

Vrásky nám přidělalo koleno Ondřeje Bačovského, který po souboji v 36. minutě vydržel na place jen další tři minuty.

První minuta a první náznak křídelní akce Vyškova, po níž se kopal roh. Hosté míč bez problémů odvrátili mimo velké vápno.

Další veselo u „16“ hostů ve třetí minutě, akci ukončil halfvolej Tomáše Musila, se kterým měl Radek Toman mnoho problémů, aby jej vyrazil na roh. Z něj opět nic nebylo.

Za vyběhnutého Tomana zaskakoval na brankové čáře defenzivní hráč hostů, Ličkova střela tedy vykopnuta do zámezí.

Mezi 5. - 8. minutou registrovaly oči všech tři pěkné střely vyškovského souboru, ovšem ani jedna se nezastavila ve správné stanici „Síť“.

Opět pomohl bek Vrchoviny gólmanu Tomanovi po jeho vyběhnutí, lob Filipa Novotného vykopnut při cestě do brány.

Trenér Vyškova bude mít na hlavě afro, neboť Ondřej Bačovský dal znovu gól!!! Po rohu a pár biliárových odrazech se míč na malém vápně dostal k ofenzivně laděnému Bačovského, ten nekompromisní ranou pod břevno poslal domácí do vedení – 1:0.

Hosté poprvé prověřili připravenost Tomáše Holáska až 17. minutě, nelelkující gólman Vyškova připraven.

Chytře zkoušel Václav Novotný nahrát na Josefa Ličku, bohužel balon příliš dlouhý, útok tak skončil nezdarem.

Ve 27´. se přes beka Vrchoviny probil do „16“ Ondřej Bačovský, střelu z úhlu gólman Toman vyrazil mimo velké vápno.

Standartní situace Radka Chalabaly z půlky hostující půlky, bohužel domácí hráči neví, co je offside, stáli v něm hned tři.

Tvrdá Ličkova hlava vyslala tvrdou střelu, mířil vedle levé šibenice, na hodinkách naskakovala 34. minuta.

Vytlučené bloky Filipa Novotného ve 36´. musely Martina Křenka pálit více než křen.

Tyčka si s míčem plácnula ve 38. minutě po spolupráci termobratrů Václava Novotného a Josefa Ličky, rezultuje z toho roh, z nějž tradičně nic nebylo.

Dalekonosný pokus Tomáše Musila ve 43. minutě skončil mimo bránu.

V poslední minutě se v šanci ocitnul kapitán Vyškova, tvrdá střela ze „16“ vyražena Tomanem, trestuhodně nikdo z vyškovanů míč nedorážel, proto se hosté odkopem osvobodili.

První poločas by se dal v klidu nazvat „Festival spálených šancí“. Místo 1:0 mělo být skóre 4:0 a nikdo by se nemohl divit. No, mohl, ale byl by to případ pro Chocholouška.

V úvodní minutě druhé půle měli domácí hráči výhodu rohového kopu, po němž se solidně vyšrouboval nahoru Josef Lička, míč se mezi tři tyče nevešel.

Další akci domácích vymyslel vtipným obloučkem Tomáš Musil na Martina Grepla, ten posunul Tomáši Sádlíkovi. Hosté se za cenu rohu ubránili. Roh opět zbytečný...

Někteří hráčí jako by byli ještě v kabině.

Špatně míč odkopnul Tomáš Holásek v padesáté minutě, tvrdá nepřesná střela Petra Blažíčka tuto chybu nepotrestala.

Omyl, skoro všichni hráči jsou ještě v kabině. Myslí, tělem se plouží po trávě.

První výměna hostů v 57´. - odchází Radim Němec, přichází Lubor Buřval.

Špatně kopnutou standartku vymysleli domácí hráči k nevoli koučů M&G v 59. minutě, první bránící hráč Vrchoviny balon odkopnul.

Výborně po hodině hry vybojoval míč na vyškovské polovině Tomáš Musil, proniknul až k „16“ Vrchoviny, střela měla dobrou razanci i směr, kousíčkem však minula Tomanovu tyčku.

V 63. minutě střídali hosté podruhé, odešel Tomáš Nejedlý, přišel hráč, kterému právě probíhá v ČR mistrovství světa žen – Ondřej Košík.

Ve stejné minutě vidí osazenstvo lavičky špásování Petříka a Petřeka :-)) .

Domácí se i nadále snažili vstřelit druhý gól, ovšem ne a ne ho dát. Rohové kopy Vyškova byly v sobotu pro soupeře bezpečné.

Nejlepší hráč hostů Radek Toman opět vytěsnil na roh střelu kapitána Vyškova, obrana hostů zase v klidu.

K přímému kopu se postavil v 75. minutě Tomáš Musil, střela přes zeď k pravé tyčce zvyšuje vedení Vyškova na 2:0. KONEČNĚ!!!

Poslední výměna hostů: V 76. minutě odstoupil Tomáš Křenek, nastoupil Patrik Chrást. Když už jsme u výměn: v 78. minutě odstoupil domácí Václav Novotný, nastoupil Michal Petřek, v 82. naklusal na plac Petr Ondra, na lavičku odcupital Tomáš Musil.

Rohový kop Tomáše Musila 80´. zakončoval opět neúspěšně Tomáš Sádlík slabou střelou.

100%-ní šanci spálil Petr Ondra, když nedokázal zužitkovat nahrávku od Josefa Ličky metr od malého vápna.

Hosté pozlobili mezi 85´. a 86´. - rohový kop si gólman Holásek stáhnul, druhé nebezpečí v podobě centru z trestného kopu, jeden z hráčů Vrchoviny hlavičkoval vedle levé tyče.

Na šance hostů nejlépe odpověděl Martin Grepl v 87´., když se k míči dostal po narážečce od hostujícího hráče – 3:0.

Souboj s Josefem Ličkou vyhrál opět Radek Toman, krásná nahrávka od Tomáše Sádlíka tak nebyla přetransformována na čtvrtou branku...

Rozhodčí Bedřich Soukal na sekundu přesně ukončil utkání, v němž se dodržela tradice výsledků v duelech Vyškov – Vrchovina.

Další utkání bude sehráno za týden, v sobotu 2. 10. 2010 se od 10:15 utkáme s týmem nováčka divize na jeho půdě – čeká nás zájezd do Žďáru nad Sázavou.

Myšlenky Petrů Uhlíře a Ondry zpracoval ten první.