AFK TIŠNOV – SK ROSTEX VYŠKOV „B“1:0 (0:0)

branka: 67´. Tomáš SMOLÍK

ŽK: nikdo – 39´. František ŠPRTA (faul)

rozhodčí: PERNICA

diváků: 30

hráno v neděli 16. května 2010 od 14:15 na trávě v Tišnově v rámci 22. kola 1. třídy dorostu sk. „A“

SESTAVA AFK TIŠNOV

Tomáš KREJČÍ /r. 1991/ - Petr HALUZA /r. 1994/, Roman VÍT /r. 1992/, Radek VÍT /r. 1992/, Michal POSPÍŠIL /r. 1991/ - David PULGERT /r. 1991/, Kryštof VEČEŘA /r. 1993/, Pavel ŠPAČEK /r. 1992/, Tomáš SMOLÍK /r. 1992/ - Michal HIMMER /r. 1994/, Martin FLAMICH /r. 1993/ (46´. Tomáš MIČÁNEK /r. 1994/)

trenér: Josef KRÁLÍK, asistent: Antonín BABÁK, vedoucí: Miloš KOVÁŘ

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV „B“

Marek SPÁČIL – František ŠPRTA, Jakub KUDÝN, Milan ADAMEC, Jan BRADÁČ – David GOTTVALD, Jakub HORVÁTH, Martin SURALA (42´. Lukáš MRNUŠTÍK), Dominik URBANČOK – Jan MÜLLER, Tomáš SÁDLÍK „K“

trenér: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ, týmový mávač: Robert SPÁČIL, řidiči výpravy: Robetr SPÁČIL, Luděk SÁDLÍK, G&U

Nedělní poobědní čas jako stvořený pro odpočinek někdě v teplém lůžku po boku sličné slečny, při rachotu monopostů v závodu v Monaku z televize. Ještě chybí brazilská kávička a Milka kravička...

Nás ale čekal vítr a v druhém poločase vydatná sprcha od Matky přírody. A to nejdůležitější nakonec. Čekal nás Tišnov - město, kde žije nejstarší kandidát do PS ČR – 89 let je důchodci zapsanému na kandidátce strany Petra Cibulky.

Domácí tým je pestře ročníkově poskládán (viz sestava).

Moment, přišel za mnou  Janovský , dopíšu až pak......

Po dvou hodinách odešel, pokračujeme .

V prvním poločase se mnoho zajímavého neudálo. Martin Surala se zranil, proto střídání do poločasu.

Domácí nás testovali především Flamichem, jehož střely z dálky nebezpečné nebyly.

Dosti nás zlobil aktivní Kryštof Večeřa, ale ani od něj nějaké extra nebezpečí nepřišlo.

Míč v prvním poločase jsme měli častěji ve svém držení, akční rádius byl cca 6000 m².

Co se koncovky týká, tak podobnost mezi oběma mužstvy více než zřetelná – domácí stříleli často a z dálky, my stříleli málo a odkudkoliv.

Během poločasové pauzy došlo k „rozkazu“ ve změně v pojetí hry (záměrně nepíši co, nechci dávat návody soupeřům).

Opravdu se hra změnila, ale jinak než si raelizační tým představoval. Tišnovští nás zatlačili na naši polovinu, začali hrát kombinačně, často jsme jejich nahrávky zachytili až v okolí velkého vápna, když už se dostali ke střele a mířili přesně, tak ztroskotali na Marku Spáčilovi. Jednou už byl Spáčil překonán, výtečně jej zastoupil Milan Adamec, který splnil základní podmínku marketingu – byl v pravý čas na pravém místě s pravými úmysly: na brankové čáře nás zachránil od jistého gólu.

Domácí se zasloužené branky přeci jen dočkali – v 67. minutě stoper Jakub Kudýn nesmyslně šněroval balon místo nahrávky do lajny, o míč byl obrán a Tomáš Smolík překonal z blízkosti Spáčila.

Vyrovnání měl na kopačce David Gottvald deset minut před koncem, ovšem hradbu těl na malém vápně nepřekonal.

Domácí si zbytek zápasu pozornou defenzivou uhlídali a mohli se tak radovat ze zaslouženého zisku tří bodů, ke kterým jsme jim vydatně neomluvitelnou chybou pomohli.

Nejlepšími hráči zápasu na straně Vyškova byli Marek Spáčil a Milan Adamec.

Pokud se to někomu nelíbí, tak má smůlu...

zpracoval: Petr UHLÍŘ