11 draků v Kunštátu zabodovalo na plno

KUNŠTÁT - SK ROSTEX VYŠKOV „B“ - 1:4 (1:1)

branky:  Miroslav MATOUŠEK na 0:1, Filip LUSKA na 1:2, Lukáš LAHODNÝ na 1:3, Martin ŠOUPAL 1:4 – SOJKA na 1:1

ŽK: -

rozhodčí:  TRÁVNÍČEK

diváků: 35

hráno v sobotu 30. října od 12:15 v Kunštátě v rámci 12. (11. hraného) kola 1. třídy dorostu sk. „A“ JmKFS

SESTAVA SK ROSTEX VYŠKOV

Marek SPÁČIL – Martin ŠOUPAL, Filip LUSKA, Milan ADAMEC, Lukáš LAHODNÝ – Miroslav MATOUŠEK, Petr ONDRA, Jakub SEDLÁČEK, Michal Petřek „K“ – Patrik NEDĚLA, Tomáš SÁDLÍK

trenér: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ zlaté ruce i srdce: Hana MATOUŠKOVÁ řidiči výpravy: G&U a pánové Sádlík, Luska, Spáčil asistent rozhodčího: pan SPÁČIL

Větrné sobotní poledne i odpoledne zvalo lid do polí, aby si s ratolestmi pouštěly draky, vyškovský fotbal vyslal draky do Kunštátu. Bohužel pouze 11 draků, jelikož jistí draci nominaci ignorovali. Výprava během cesty procestovala komplet celý blanenský okres. Na zpáteční cestě posádka modrého vozu začala hledat cestovní pasy, poněvadž  projížděla Černou Horou. Některé názvy obcí na cestě Blansko - Brno vyloudily na tváři úsměv: Závist, Drnovice, Milonice, Ivanovice. Řidič byl podezřelý z toho, že výpravu převáží sem a tam po okrese Vyškov.

Po cestě byl odhalen Casanova týmu Michal Petřek písní „S cizí ženou v cizím pokoji.“ Tvářil se sice jako analfabet u maturity, ale trio Uhlíř-Adamec-Ondra mělo při Petřekově pobrukování hitu Michaela Kocába jasno...

Úvod zápasu byl opačný, než si všichni představovali. Místo toho, aby tlačil papírově silnější tým Vyškova, tak tomu bylo naopak. Útočné akce probíhali většinou od domácích hráčů Kunštátu. Akce domácích chodili hlavně přes střed hřiště a zakončovali do náruče gólmana Spáčila, nebo branku přestřelili. Nebýt v obraně dvojice L&L – Luska, Lahodný – tak si nepřeji vědět, jak by tenhle zápas skončil. Dvojici Adamec Šoupal se v sobotním odpoledním zápase moc nedařilo. Vyškovští hráči zahrozili z brejkových situací. Za zmínku stojí přímý kop po faulu na Petra Ondru. Petr si postavil míč ze vzdálenosti 25-ti metrů, který nacentroval na zadní tyč domácí svatyně. Tam byl výborně hrající Luska, který hlavou mičudu umístil na přední tyč, kam si nabíhal Matoušek. Mirek placírkou do odkryté brány otevřel skóre utkání – 0:1. Dále se většina soubojů odehrála mezi vápny obou gólmanů. Ne zrovna optimální výkon Adamce většinou zachránil kolega stoper Luska a tak se domácí hráči ničeho nezmohli. Přibližně 10 minut před koncem šel centr do vápna vyškovských, kde si míč zpracoval Adamec. Než by pohotově míč odkopl stál nad ním a čekal, kdo to udělá za něj. Udělal to útočník Kunštátu, ale míč odkopl za záda Spáčila – 1:1. Adamec si jistě tuto chybu uvědomoval, i bez kázání od jedné nejmenované osoby o poločasové pauze. Chvíli před odchodem do kabin centroval na zadní pravou tyč Petřek, který našel Sádlíka. Ten z metru poslal míč do náruče gólmana domácích a tak se do kabin šlo za stavu 1:1.

O poločase žádná změna na hřišti nepřišla.

Druhý poločas začali aktivněji hráči v bílých dresech, kterými byly Ti vyškovští. Časovými údaji si nejsem jist, ale mohla běžet tak 50. minuta, když po pravé lajně chtěl proklouznout pravý halv Matoušek, avšak byl faulován. Evergreenem stopera Adamce byla marnost při řešení situací. Ale tentokrát si vedl lépe. Centr z přímého kopu do velkého vápna skončil na noze Filipa Lusky, který dal vedoucí branku na 1:2. Tento přímý kop vypadal, jak kdyby ho dvojce Adamec Luska trénovali alespoň dva týdny. To samé jsme mohli slyšet z úst překvapeného trenéra Gottvalda. Ve druhém poločase si zahrál záložník Ondra na jamajského sprintera Usaina Bolta, ale s míčem u nohy. Petr přesprintoval od půlící čáry až do „16“ domácích, ale zakončení nebylo provedeno správně, když míč z nohy Ondry trefil na přední tyči stojícího gólmana Kunštátu. Diváci se dočkali ještě dalších gólu, třeba toho na 1:3. Roh zahrál Casanova hostujících Michal Petřek z levé strany. Míč letěl na zadní tyč domácí brány, kde číhal dobře hrající Lukáš Lahodný a zvýšil vedení Vyškova o dvě branky. V druhé polovině druhého poločasu se nejspíše udělali dvojici Gottvald Uhlíř šediny ve vlasech díky Milanu Adamci. Dotírající domácí útočník byl na zádech Adamce, který měl v úmyslu zahrát míč do autu, avšak k udivení poslal míč na rohový kop, ze kterého naštěstí nic nebylo a všichni si mohli oddychnout. Další gól přišel na konci druhého poločasu. Centr z levé strany od Míši Petřeka propadl až na zadní tyč, kde míč pro Martina Šoupala zpracoval Jakub Sedláček a Šoupal zvýšil střelou do odkryté brány na 1:4. Zhruba dvě minuty před koncem sudí Trávníček zapískal spornou situaci. Všichni kromě hlavního rozhodčího si mysleli, že je hra přerušena a že stoper Luska míč nerozehrál a jde si pro něj. Filip chytil mičudu do rukou v „16“ hostujícího týmu a k údivu všech byl odpískán arbitrem zápasu přestupek Filipa Lusky. Naštěstí tento přestupek nebyl panem Trávníčkem nařízen ve velkém vápně, ale až za nim! Domácí hráči tuhle poslední akci nezužitkovali a tak rozhodčí Trávníček odpískal konec utkání za stavu 1:4.

Nejlepšími hráči dle mého názoru byli obránci Filip Luska a Lukáš Lahodný. Joudou zápasu se vyhlašuji já sám (Milan Adamec), protože tolik chyb, co v sobotním zápase jsem snad neudělal za celou podzimní sezónu. Příští týden čeká na rezervní tým dorostu poslední utkání na domácí půdě, kdy od 10:00 hostí tým z Rudice. Zápas se odehraje na hlavním hřišti Městského stadionu ve Vyškově.

Zpracoval: Milan ADAMEC