branka: 53´. Dominik URBANČOK na 1:0

ŽK: 83´. Tomáš HRUŠÁK (řeči) – nikdo

rozhodčí:  Petr LÍKAŘ – Karel LINHART, Jiří POLÁK

diváků: 55

hráno ve středu 16. května 2012 od 16:30 na hlavním hřišti stadionu Za parkem ve Vyškově v rámci 26. kola 2. ligy staršího dorostu 2011/2012

SESTAVA MFK VYŠKOV U19

Tomáš HOLÁSEK – Tomáš HRUŠÁK (88´. Martin ŠPLÍCHAL), Radek CHALABALA (51´. František ŠPRTA), Dominik URBANČOK (88´. Martin SURALA), Lubomír SMÉKAL, Tomáš SÁDLÍK (68´. Petr ONDRA), Michal JEŘÁBEK, Lukáš MRNUŠTÍK  „K, Filip NOVOTNÝ, David GOTTVALD,  Daniel FORRO

na lavičce byl celý zápas připraven náhradní brankář Marek SPÁČIL

trenér: PaedDr. Petr KRAHULEC, asistent 1: Petr MATULA, asistent2: Richard GOTTVALD, zlaté ruce i srdce: Hana MATOUŠKOVÁ, vedoucí: Petr UHLÍŘ

SESTAVA SK LÍŠEŇ U19

Jan HERINK – Lukáš VEJMĚLEK, Michal MEZNÍK (61´. Kryštof VEČEŘA, Jan OVČAČÍK (83´. Radim FOUSEK), Gary NGUYEN (46´. Ondřej TRÁVNÍČEK), Jakub MÁŠA (46´. Daniel GERDA), Jakub HUŇÁČEK (68´. Jan HOMOLA), Radek BOHUSLAV, Ondřej ŠIDLA, Patrik BEDNÁŘ, Zdeněk SKLENÁŘ „K“

na lavičce byl celý zápas připraven náhradní brankář Martin JURIS

trenér: Bohumil JUŘICA, asistent: Pavel ČERMÁK, vedoucí:  Dagmar WALLOVÁ

Vložené kolo přineslo našim hráčům veledůležité utkání s přímým konkurentem v boji o záchranu. Na vyškovský stadion Za parkem dorazila družina z brněnského předměstí Líšeň.

Zápas hraný oblíbenou formulkou řečeno  „o šest bodů“  měl napovědět, jak na tom jsme. Čekají nás ještě duely ve Frýdku-Místku (vrchol tabulky), doma s HFK Třebíč (spodek tabulky), v Kroměříži (spodek tabulky), poslední utkání doma s Třincem (horší střed tabulky).

První komplikace na sebe nenechala dlouho čekat, navzdory hlášenkám i úterní domluvě s hosty, přijeli líšeňští v modrém. Domácí hráči se tak nedobrovolně museli převléci do červenobílé kombinace.

Zápas se odehrál na hlavní ploše ve Vyškově, rádoby tráva nenasvědčovala technické hře…

První minuty se nesly ve znamení mnoha nepřesností na obou stranách, nebylo se na co dívat, pominu-li půvabnou vyškovskou volejbalistku Martinu Pitákovou na tribuně.

Ve 12. minutě se do nadějné pozice dostal po nahrávce od Filipa Novotného Tomáš Sádlík. Přehození brankáře Herinka nemělo patřičnou razanci, obránce hostů míč směřující do branky doběhnu, navíc konstruktivně rozehrál.

Faul na Dominika Urbančoka ve 30. minutě, přímý kop Filipa Novotného odhlavičkoval bek Líšně k Urbančokovi, střela domácího štírka nemířila mezi tři tyče Jana Herinka.

Jako Pat&Mat vypadali Dominik Urbančok s Filipem Novotným při rozehrávce rohového kopu ve 35´., naštěstí jsme, snad silou vůle, míc udrželi. Finále akce nepřesná střela Tomáše Hrušáka.

Hostující hráči jako by měli spadeno na Dominika Urbančoka. Možná proběhlo mezi ním a Janem Ovčačíkem před zápasem nějaké hecování, oba se znají  z působení ve futsalovém Helasu Brno.

Urbančok byl opět faulován ve 39´. na téměř stejném místě jako ve třicáté minutě, otcem mrtvého míče opět Filip Novotný. Střílený centr forvarda Vyškova Jan Herink v bráně SK Líšeň chytil bez větších problémů.

Dva rohy v jedné minutě kopali hosté ve 40. minutě, šlo o první rohy Líšně v utkání. První centr od praporku odvrátila defenziva Vyškova na kop číslo 2, opakovaný pokus přeletěl ve velkém vápně úplně všechny, díky falši skončil míč za brankovou čarou, proto si mohl Tomáš Holásek pěkně odkopnout…

O poločasové pauze domácí nestřídali, hosté provedli dvě změny (viz sestavy).

Líšeňští začali druhou půli zhurta, ve 48. minutě měl Tomáš Holásek již dva úspěšné zákroky, jimiž zbránil velmi povedeným pokusům hráčů hostů.

Vinou zranění ze souboje ve 49. minutě je nucen v 51. minutě odstoupit ze hry Radek Chalabala, novicem na hřišti František Šprta. Nový muž na hřišti se předvedl po pár desítkách sekund pobytu na trávníku – povedeným centrem z pravé strany našel hlavu Tomáše Sádlíka, hlavičkový pokus skončil na levé spojnici!!!

Za minutu zavládlo všeobecné veselí. Po autovém vhazování se k míči probojoval Filip Novotný, zpětnou nahrávkou našel Dominika URBANČOKA, křižná střela z levé strany z hranic vápna skončila přesně u pravé tyče líšeňské brány – 1:0.

V 62. minutě zkusil střelecké štěstí  hlavičkovým pokusem František Šprta o centru Filipa Novotného, nebylo mu přáno vstřelit druhý gól..

Další střela Vyškova, autorem Daniel Forro, míč branku minul…

V posledních deseti minutách se hosté začali víc a víc tlačit do snahy o vyrovnání, jejich akce buď ztroskotaly na nepřesných střelách, nebo nás hodně podržel brankář Tomáš Holásek, který s námahou vyrazil tři střely na rohový kop.

Poslední velká šance v utkání patřila domácímu duu Petr Ondra&Filip Novotný, míč kutálející se do brány stačil obránce Líšně vykopnout mimo hřiště.

Jedinou žlutou kartu v zápase inkasoval Tomáš Hrušák, který protestoval proti neodpískání  zákroku na svou osobu. Sudí Petr Líkař pískal v anglickém stylu, což domácí špatně chápali. Pískání bylo v naprostém pořádku, do výkonu anglického sudího Elleraye z roku 1996 měl Petr Líkař daleko..

zpracoval: Petr UHLÍŘ