FC ZBROJOVKA BRNO U18 – MFK VYŠKOV U19  0:2 (0:1)

branky: 36´. – 0:1 – Tomáš SÁDLÍK, 81´. – 0:2 – Lubomír SMÉKAL

ŽK: nikdo – 68´. Lukáš MRNUŠTÍK (řeči), 74´. Marek SPÁČIL (faul), 77´. Dominik URBANČOK (řeči)

rozhodčí: Jiří HRŮZA – Ivan VOSTREJŽ, Patrik MODER

diváků: 85

Hráno v úterý 1. května 2012 od 16:30 na hřišti Slovanu Rosice v rámci vloženého 29. kola 2. dorostenecké ligy staršího dorostu 2011/2012

SESTAVA FC ZBROJOVKA BRNO U18

David MRKVICA – Patrik SCHUSTER, Jakub NEUMANN (74´. Martin ŠEVČÍK), Ladislav HANUŠ, Martin HODEK (46´. Michal ŠEMBERA), Jaromír VALENTA, Tomáš SODOMKA, Jan SEDLÁK „K“, Arutjun OVSEPJAN (46´. Dominik DUDA), Martin MIKŠÍK, Martin SEDLO

náhradníci: Petr CIGÁNEK, Tomáš MICHÁLEK, Pavel HALOUZKA

trenér: Milan FRIMMEL, vedoucí: Martin MAŠA

SESTAVA MFK VYŠKOV U19

Tomáš HOLÁSEK – Lukáš LAHODNÝ, Radek CHALABALA, Dominik URBANČOK, Lubomír SMÉKAL, Tomáš SÁDLÍK, Michal JEŘÁBEK, Lukáš MRNUŠTÍK „K“, Filip NOVOTNÝ (88´. Ondřej KOSTELKA), David GOTTVALD, Marek SPÁČIL (84´. Martin ŠOUPAL)

trenér: PaedDr. Petr KRAHULEC, asistent 1: Petr MATULA, asistent 2: Richard GOTTVALD, vedoucí: Petr UHLÍŘ

Utkání hrané v den oslav 1. Máje (workholici trpěli, zamilovaní naopak) jsme spojili workoholismus a lásku. Fotbal milujeme a bereme jej jako práci. V Rosicích u Brna jsme se

Střetnuli s U18 Zbrojovky Brno. Na místním stadionku hraje Slovan 3. ligu, moc se novému kouči Rosic Karlu Jarůškovi nedaří…

Zápas (úředně) 29. kola  nás potkal v ne zrovna ideálním rozpoložení – minulé trojky od olomouckých mužstev, velké kádrové oslabení, historicky špatná bilance se Zbrojovkou (podzim 2007 1:3, jaro 2008 0:3, podzim 2008 0:6, jaro 2009 0:10, podzim 2011 2:5) –všechny tyto aspekty nebudily příliš optimismu v našich řadách, ovšem jak praví oblíbené klišé fotbalových alibistů – balon je kulatý a každý zápas začíná za stavu 0:0.

V naší sestavě by znalec dorosteneckého fotbalu ve Vyškově marně hledal Daniela Forro, Františka Šprtu, Martina Suralu, Martina Šplíchala, Josefa Ličku, Jakuba Kudýna, Petra Ondru, Romana Sedláře a Jakuba Horvátha. Naštěstí si roli náplasti vzali na sebe Michal Jeřábek, Lukáš Lahodný a Martin Šoupal. Tento trojúhelník je z U17, všem patří velký dík za to, že dodrželi slovo a místo líbání svých slečen pod rozkvetlými třešněmi jeli pomoci svým starším kamarádům.

Domácí nastoupili v červených kompletech, my byli černí, což při pálícím slunci nebyla zrovna šťastná varianta.

Domácí v utkání samotném začali aktivně, po zákroku Radka Chalabaly kopali brněnští ve druhé minutě rohový kop, defenziva odolala. Stejně tak i rohu z 5. minuty, díky zákroku Tomáše Holáska při nebezpečném pokusu Ladislava Hanuše kopali domácí třetí roh během velmi krátké doby. Definitivní „záchranu“ velkého vápna obstaral mohutný odkop Michala Jeřábka. Kdyby tak někdo nakopnul naše politiky jak Jeřábek balon….

Naši hráči se osmělili v desáté minutě, akce 3 na 3: míč táhnul středem hřiště Filip Novotný, paralelně s ním běželi vlevo Dominik Urbančok, vpravo Marek Spáčil. Filip Novotný rozdal míč doleva na Dominika Urbančoka, jemuž se centr absolutně nevyvedl, bylo po šanci na pobyt u brány Davida Mrkvici.

V 17. minutě domácí faulovali štírka F. Novotného, trestný kop ze 3-ti metrů zahrával sám faulovaný, jeho prudkou střelu srazili hráči ve zdi na rohový kop. Ten šel kopnout opět Filip Novotný, ale kop měl kvalitu polských potravin.

Velkou šanci spálil domácí hráč ve 32. minutě, když v přímém souboji s Tomášem Holáskem neuspěl, neboť jej zblízka míčem nastřelil…

Plynula 36. minuta, dorostenci Slovanu Rosice pomalu končili tréninkovou jednotku, diváci již přemýšleli kterým nápojem zchladí rozpálený krk… A MFK VYŠKOV šel do vedení!

Lukáš Lahodný vybojoval balon, i přes faul na svou osobu nahrál na Filipa Novotného, ten výborně přenesl hru na druhou stranu míčem, který si našel Tomáše Sádlíka. Maličký forvard ze zhruba deseti metrů prostřelil domácího gólmana Davida Mrkvicu – 0:1 !!

Vyrovnat mohli hráči Zbrojovky čtyři minuty před koncem, když střela z pravé strany skončila na čistém středu břevna, dorážku hlavou chytil náš gólman Tomáš Holásek.

Brněnský kouč Frimmel o poločasové přestávce vystřídal dva hráče (viz sestavy výše), naše sestava zůstala beze změny.

Domácí začali druhou půli pochopitelně náporem, chtěli co nejdříve smazat jednobrankové manko a navrch chtěli přidat druhý gól, kterým by se posunuli do vedení. Náš záměr byl jednoduchý – pozorně a poctivě bránit a pokud bude možnost, tak přímočaře útočit.

Ve velké šanci se po nahrávce Radka Chalabaly ocitnul Tomáš Sádlík, jenže ideální moment pro vystřelení prováhal a vyběhnuvší brankář Mrkvica balon chytil a do šance nás tedy nepustil. Za půl minuty to hořelo na druhé straně – střela z 15-ti metrů jen o centimetry minula pravou tyč Holáskovy svatyně.

Akce domácích se staly evergreenem druhé půle, od střeleckého úspěchu je vždy dělila jedna ze dvou příčin – buď pozorná defenziva Vyškova, nebo nepřesnost hráčů Zbrojovky. Nutno podotknout, že během druhého poločasu jsme měli víc štěstí, než napsal Richardu Millerovi do textu známé písně Michal Horáček.

Například v 65. minutě rozjížděli domácí akci, která vypadala ve svém zárodku vcelku nenápadně a nevinně, s přilétnutým míčem neměli mít naši hráči uvnitř „16“ problémy, jenže balon ve finále akce břinknul do levé tyče!

Další 100%-ní šanci zahodili hráči v červených dresech v 73. minutě, Tomáš Holásek střelu k tyči s námahou vyrazil na rohový kop.

Centr od praporku odvrátil na tréninkové hřiště Lukáš Lahodný, naši obránci si mohli doslova vydechnout. V 79. minutě jsme přežili klinickou smrt, během 40 sekund domácí nedali 3 více jak stoprocentní šance, jednou dokonce vykopával (tuším M. Jeřábek) balon z prázdné brány.

Fotbal se hraje na branky a druhá branka v zápase padal opět do sítě domácí Zbrojovky Brno – v 81. minutě nachystal Dominik Urbančok svou agilností akci, Lubomír Smékal zkusil z dvanácti metrů vystřelil a balon se třepal v síti – 0:2 !!!

Po dvou minutách nastavení a úporném tlaku hráčů Zbrojovky odpískal sudí Hrůza konec utkání, ve kterém si naši chlapci sáhli na dno fyzických sil. Myslím, že je lepší si sáhnout na dno fyzických sil, než na dno psychických sil.

Neznám statistiku utkání, jistě by byla podobná jako z duelu FC Barcelona – FC Chelsea. Do finále Ligy mistrů postoupil pasivnější tým, na prvního Máje se z výhry radoval také pasivnější tým. Hraje se na góly!

zpracoval: Petr UHLÍŘ